wtorek, 12 marca 2013

Damą być...

"Janina Ochojska ostro reaguje na polityczne przepychanki wokół raportu fundacji Maciuś. - W Polsce nie ma głodu. Denerwuje mnie, jak słyszę polityków, którzy mówią o głodzie wśród dzieci. To po prostu narzędzie polityczne, którym próbują coś wygrać. W Polsce mamy do czynienia ze zjawiskiem niedożywienia - mówiła szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej w "Poranku Radia TOK FM"..."

źródło: "Gazeta pl"

I dalej...

"...Zdaniem Ochojskiej dane przedstawione przez fundację Maciuś, że w Polsce 800 tys. dzieci jest niedożywionych, są zawyżone..."

...z oczywistym odwołaniem do prawdy ostatecznej eksperta Pospolitej światowego formatu w temacie akcji humanitarnych gdzieś, hen na "Bananowych Wyspach":

"...Według danych PAH ( Polskiej Akcji Humanitarnej - organizacji założonej i prowadzonej przez naszą bohaterkę) sprzed dwóch lat w Polsce może być ok. 120-130 tys. niedożywionych dzieci..."

...co tym bardziej niejednoznacznie niestosowne, bo podważające publicznie autorytet elit politycznych Nadwiślańskiej Prowincji:

"...Piechota dodał, że słowa, iż w Polsce nie ma dzieci nieobjętych programem dożywiania pokazują jednoznaczne dane. - To ilustrują jednoznaczne liczby. Program realizowany jako stałe działanie funkcjonuje od 2006 roku. Budżet dofinansowuje ten program w 2/3 kosztów. Corocznie 550 mln złotych. Objętych programem jest około 2 mln ludzi, z czego połowa to dzieci i młodzież - mówił Piechota (poseł Bolesław G. Piechota)..." 

...bowiem nawet ja wiem, że połowa z 2 milionów, to 1 milion, ale nie o to chodzi - te 120 tysięcy  to równie dobry powód do hańby jak i ten milion, pozostaje więc już tylko pytanie:

O co właściwie chodzi pani Ochojskiej ?

Bo nie dopuszczam w swoim, starczym idealizmie myśli, że to może kolejna misjonarka na podobieństwo Matki Teresy z Kalkuty nie wspominając o Radosławie (Radku) Tomaszu Sikorskim:

"Naszą misją jest uczynić świat lepszym przez zmniejszenie cierpienia i promowanie wartości humanitarnych. Odpowiedzialność za świat pojmujemy jako możliwość rzeczywistego uczestnictwa i posiadania wpływu w procesie pomocy przez każdego pracownika i wolontariusza PAH. Praca każdego z nas przyczynia się do ratowania życia ludzi. To zobowiązuje nas do rozwijania się i podnoszenia jakości naszej pomocy." (źródło: "Polska Akcja Humanitarna" od 20 lat czyniąca świat lepszym)

... którym w swoich ambicjach fundacja "Maciuś" nie dorasta nawet do pięt:

źródło: "Polska Fundacja Pomocy Dzieciom "Maciuś"

Czego trudno nie zauważyć i należycie nie docenić według swoich możliwości.