poniedziałek, 10 czerwca 2013

...u mnie "szewski poniedziałek", a w realu delirka...

...i jak by kto nie wiedział, dlaczego, to własnie dlatego:

źródło: "Wprost"

Czytam heder boldem napisany i zaraz dalej to...

"Działacz Ruchu Narodowego odciął się od antysemityzmu, jako "wykrzywionego ideologicznie pojęcia”. I wskazywał, że właśnie dlatego RN wspiera prof. Krzysztofa Jasiewicza, który stwierdził, że "Na Holocaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów". - My walczymy przeciwko polonofobii. Walczymy o godność i dumę narodową - zaznaczył Zawisza..."

...z odautorskim odnotowaniem, że to wszystko już było, ale z przemilczeniem przez zainteresowanych pewnego, znamiennego szczegółu opisanego między innymi w tekście pochodzącym z archiwum "Stowarzyszenia Poetów Barowych", który pozwalam sobie zacytować:

"…naukowe przeginanie pały, czyli, kto zabił tego Żyda na śmierć..?

…różnica między faszyzmem a narodowym socjalizmem jest taka, jak między Śmigłym-Rydzem i Rydzykiem, ale to za wiele subtelnych rozróżnień, nawet dla przeciętnej katedry historii na istniejących w kraju nadwiślańskim uniwersytetach, daruję wiec sobie dywagacje w tym temacie.

(Natomiast) Pusty śmiech ciska mną o glebę, jak oglądam (nadwiślanskiego) Pampersa i Siuśmajtkę wyciągających łapki w hitlerowskim pozdrowieniu. 

źródło: "Agencja Gazeta"

Co mnie tak śmieszy? Ano przypominam sobie, jak to po zajęciu spacerkiem mocarstwa Polan w czasie godnym odnotowania w Księdze Rekordów (Guinnessa), hitlerowcy zaraz, następnego dnia, rozstrzelali ideologów polskiej mutacji narodowego socjalizmu*. 

Mein Gott, warum!? Ano darum, bo pękali ze śmiechu i nie mogli przestać. Dopiero, jak zastrzelili i zakopali, to przestali. 

I w tym miejscu należało by cytat zakończyć, ale mnie się dobrze czyta dalej z uwzględnieniem kontekstu dziejących się wtedy nad Wisłą zdarzeń (przełom 2007/2008 roku), to pomyślałem, że innym może też...

Nam się wydaje żeśmy pawiem Europy, a myśmy tylko przygłup na łaskawym chlebie i to nie dlatego, że cykliści i cała reszta nam koło dupy robi, tylko sami, z uporem maniaka głupa rżniemy:

Z niepodważalnego faktu mordów popełnianych przez Polaków na Żydach po zakończeniu drugiej wojny światowej, będącym „od zawsze” w pierwszym rzędzie kategorią moralną, a dopiero potem obiektem badań historyków, narodowi żydożercy wszelakiej maści próbują zrobić kolejne, polskie, swojskie, panoptikum, tylko i tego nie potrafią  jak należy, bo dobry teatr to zrobi tylko Żyd, Polak może w tym numerze robić co najwyżej za dziadka klozetowego, a jeśli nie ma w końcu na to ochoty, to niech weźmie przykład z jakże europejskich Turków i wyda konstytucyjny zakaz zgłębiania tajemnic zbrodni popełnianych przez Polaków na Żydach, Niemcach, Ukraińcach, Łemkach, Kaszubach, Ślązakach, Mazurach… i będzie w końcu ślicznie.

Wesołego Hejlowania Pampersy!" (źródło: "Wordpress" - post datowany na Styczeń 2008 roku)

...zdarzeń wcale znowu nie takich już nieaktualnych, jakby mogło się wydawać patrzącemu dziś na kalendarz.
:-(

* jak kto ciekaw szczegółów, to niech szuka, niech drąży...