środa, 14 sierpnia 2013

Uciec jak najdalej, czyli psychiatria represyjna made in Poland:

W Marcu 2010 roku poeci barowi na swoim blogu pisali:

"…tylko ktoś niespełna rozumu mógł wpaść na pomysł uposażenia nadwiślańskich urzędników (…..) w ustawowe narzędzie siania terroru, zastraszania, szantażu, w końcu bezkarnego popełniania mordu na uświęconym związku, jakim jest Rodzina…

…bezrozumne zapożyczanie rozwiązań instytucjonalnych z „innych planet” i w tym przypadku nie rozwiąże problemu, jego źródło tkwi bowiem poza rodziną (….)…


- cytuję z pominięciem wątków obocznych i jednoznacznych ocen w rodzaju: "…pomysł ustanowienia jego nadwiślańskiej mutacji jeży włos na głowie…"

źródło: "Wordpress" (available only to members)

...odnotowując w obywatelskim obowiązku kolejną zbrodnię popełnioną tym razem na samotnie wychowującej gromadkę dzieci matce...

źródło: "Gazeta pl"

...którą w kuriozalnej procedurze nadwiślańskiej, nowo tradycyjnej świętej trójcy ucieleśnionej w urzędniku MOPSu (Ewa Taper), doradcy rodzinnym familiologu* i psychologu przy współudziale sądu skazano na przymusowe leczenie w szpitalu psychiatrycznym.

* źródło: podsumowanie profilu zawodowego pierwszego z brzegu doradcy rodzinnego na "Golden Line"

-Jakiej przypadłości ? - zapyta ktoś niestosownie dociekliwy.

Depresji mającej swoje źródło w niepewności, co przyniesie kolejny dzień. Co ją i jej dzieci czeka za tydzień, miesiąc, rok... - odpowiem za doniesieniami medialnymi.

Depresji w tej jej odmianie występującej pomiędzy Bałtykiem a Tatrami w milionach przypadków - dodam wcale nie marginalnie, acz jeszcze tym razem bez pretensji do kompetencji psychologa społecznego pozostawiając bez komentarza stan umysłu odpadów po bywszym PRLu robiących dziś za elity w Nadwiślańskiej Prowincji...

"Rząd Donalda Tuska forsuje nowe prawo pozwalające na przymusowe leczenie psychiatryczne osób, które nie popełniły żadnego przestępstwa. Przeciwko projektowi zmian protestują psychiatrzy, prawnicy i opozycja...."

źródło: "niezależna pl"

...bowiem znad kontuaru baru widać gołym okiem, że to prawo w praktyce już obowiązuje ku pohańbieniu po stokroć już zhańbionych i ich popleczników na urzędach:

 collage by T.L. cytatem fotografii pobranych z "Google Images"

p.s.
w niezbędnym uzasadnieniu racji postawionego zarzutu...

"...Z czasem dzieci będą mogły wrócić do matki.To zależy jednak od podjęcia z nami współpracy w rozwiązaniu trudnej sytuacji - podkreśla Taper (Ewa Taper, zastępca dyrektora MOPS-u w Bydgoszczy - źródło: "Gazeta pl")..."

...piszę w przeddzień święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Boskiej błogosławionej niepokalanym poczęciem i szczęśliwym wydaniem na świat Jezusa pod panowaniem Heroda, króla Judei z nadania senatu rzymskiego.